System gięcia LöCHER/FACCIN/ASDORFER Giotto 3000/HY1500
maszyny do obróbki metalu / inne maszyny do obróbki metalu
A complete bending line for the production of flange rings is available. Workpiece dimensions X/Y: 440mm/350mm, max. cross-section (S355 NL): 65000mm², max. flat steel length: 22000mm, max. outer ring diameter: 7000mm, max. inner ring diameter: 2320mm, max. ring weight: 11t. 1) Preheating furnace ...
Producent: LöCHER/FACCIN/ASDORFER
Model:Giotto 3000/HY1500
Typ maszyny: System gięcia
Numer pozycji: 167252868
Ilość: 1
Data: 14.05.2026
Lokalizacja: Land-de Niemcy Deutschland
Cena:
Maszyna w magazynie:Nie
Seller-item-No.:INNO28448
A complete bending line for the production of flange rings is available. Workpiece dimensions X/Y: 440mm/350mm, max. cross-section (S355 NL): 65000mm², max. flat steel length: 22000mm, max. outer ring diameter: 7000mm, max. inner ring diameter: 2320mm, max. ring weight: 11t. 1) Preheating furnace holes, machine dimensions X/Y/Z: approx. 1500mm/500mm/22000mm. 2) Faccin conveyor belt, length: 22000mm. 3) Ring bending machine Faccin Giotto 3000. 4) Flash butt welding machine Asdorfer HY 1500, power: 1500kVA. 5) Faccin handling system, max. ring diameter: 6500mm. Documentation available. On-site inspection is possible.
Udostępnij tę maszynę na Facebook:
Zapytanie ofertowe
Handlowiec maszyn?
Proszę wybrać opcjonalnie
Wyślij zapytanie?
kopia do ciebie?
Save input data